Ota rohkeasti yhteyttä!

Alla asiantuntijoidemme yhteystiedot.
Voit myös jättää meille viestin yhteydenottolomakkeella.

Yrityspalvelut

Leena Gardemeister

Gardemeister Leena

Yhteyspäällikkö
Rahoitusneuvonta, omistajanvaihdokset
+358 20 615 8191
leena.gardemeister@kinno.fi

Jukka Antila

Antila Jukka

Yritysneuvoja
Innovaationeuvonta, kehittäminen
+358 20 615 6365
jukka.antila@kinno.fi

Timo Lehmusmetsä

Lehmusmetsä Timo

Yritysneuvoja
Yrityksen perustaminen
+358 20 615 5957
timo.lehmusmetsa@kinno.fi

Marita Melkko

Melkko Marita

Hankinta-asiamies
Julkiset hankinnat
+358 20 615 5039
marita.melkko@kinno.fi

Ilona Pilli

Pilli Ilona

Asiantuntija
+358 20 615 6535
ilona.pilli@kinno.fi

Netta Selin, henkilökuva

Selin Netta

Yritysneuvoja
+358 20 615 8899
netta.selin@kinno.fi

Oskar Wilenius

Wilenius Oskar

Assistentti
+358 20 615 1065
oskar.wilenius@kinno.fi

Sipilä Nora

Asiantuntija
+358 20 615 5070
nora.sipila@kinno.fi

Yritystilat

Silja Virta

Virta Silja

Toimitilakoordinaattori
+358 20 615 6602
silja.virta@kinno.fi

Jaana Viinikainen

Viinikainen Jaana

Assistentti
+ 358 20 615 5361
jaana.viinikainen@kinno.fi

Mettälä Tuukka

Kiinteistöpäällikkö
+358 20 615 5048
tuukka.mettala@kinno.fi

Sijoittumispalvelut ja logistiikka

Harri Mustonen

Mustonen Harri

Myyntipäällikkö
+358 20 615 4380
harri.mustonen@kinno.fi

Turunen Aleksandra

Yhteyspäällikkö
Sijoittuminen, kansainvälistyminen
+358 20 615 8140
aleksandra.turunen@kinno.fi

Timo Pöntinen

Pöntinen Timo

Asiantuntija, liikenne ja infra
+358 20 615 5501
timo.pontinen@kinno.fi

Tiina Heinikainen

Heinikainen Tiina

Asiantuntija, kv-hankkeet
+358 20 615 5976
tiina.heinikainen@kinno.fi

Joona Kaksonen

Kaksonen Joona

Terminaalivalvoja
+358 20 615 5997
joona.kaksonen@kinno.fi

Jonna Paasonen

Paasonen Jonna

Toimitusjohtaja, Railgate Finland Oy
+358 20 615 1602
jonna.paasonen@kinno.fi

Halmineva Tarmo

Asiantuntija
+358 20 615 9071
tarmo.halmineva@kinno.fi

Kiertotalouspalvelut

Tero Hasu

Hasu Tero

Asiantuntija
+358 20 615 5547
tero.hasu@kinno.fi

Kari Laine

Laine Kari

Asiantuntija
+358 20 615 9083
kari.laine@kinno.fi

Liisa Rantalainen

Rantalainen Liisa

Assistentti
+358 20 615 6171
liisa.rantalainen@kinno.fi

Kyhyräinen Jaana

Asiantuntija, äitiysvapaalla
+358 20 615 9480
jaana.kyhyrainen@kinno.fi

Päivi Menard

Menard Päivi

Asiantuntija
+358 20 615 9451
paivi.menard@kinno.fi

Sari Lakkala

Lakkala Sari

Asiantuntija
+358 20 615 1409
sari.lakkala@kinno.fi

Virta Teo

Projektityöntekijä
+358 20 615 1082
teo.virta@kinno.fi

Elintarvikesektori

Karhunen Päivi

Asiantuntija
+358 20 615 7783
paivi.karhunen@kinno.fi

Juvonen Noora

Asiantuntija
+358 20 615 6491
noora.juvonen@kinno.fi

Hallinto

Miettinen Pasi

Va. toimitusjohtaja
Hallinto- ja kehitysjohtaja

+358 20 615 8814
pasi.miettinen@kinno.fi

Hanna Korjala

Korjala Hanna

Talouspäällikkö
+358 20 615 5887
hanna.korjala@kinno.fi

Kirsi Markkanen, henkilökuva

Markkanen Kirsi

Viestintäsuunnittelija
+358 20 615 8730
kirsi.markkanen@kinno.fi

Ikäläinen Reetta

Johdon assistentti
+358 20 615 9497
reetta.ikalainen@kinno.fi

Sanna Kauppi

Kauppi Sanna

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
+358 20 615 7284
sanna.kauppi@kinno.fi

Utti Asta

Toimistoapulainen
+358 20 615 5028
asta.utti@kinno.fi

Scroll to top